یادداشت روز

بر آن شدم دغدغه هایم را روی کاغذ بیاورم.

یادداشت روز

بر آن شدم دغدغه هایم را روی کاغذ بیاورم.

یادداشت روز

«من المؤمنین رجال صدقواماعاهدواالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر ومابدلواتبدیلا...»
درمیان مؤمنان ،مردانی هستند که برسرعهد وپیمانی که با خدا بستند ،صادقانه ایستاده اند ، بعضی از آنها پیمان خود را به آخر رسانده ودر راه خدا شربت شهادت نو شیدند و بعضی دیگر در انتظارند و هرگز تغییرو تبدیلی در عهد وپیمان خود نداده اند...
احزاب/23...

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات
  • ۲۷ بهمن ۹۶، ۰۱:۴۹ - پروژه هوش مصنوعی
    عالی
پیوندها

این حادثه ی عظیم، یعنی حادثه ی عاشورا از دو جهت قابل تامل و تدبر است.جهت اول درس های عاشوراست،عاشورا پیام هایی دارد،درس هایی دارد.جهت دوم عبرت های عاشوراست.عاشورا یک صحنه ی عبرت است.یعنی چه عبرت بگیرد؟ یعنی خود را با آن وضعیت مقایسه کند،بفهمد درچه حالی است،در چه وضعیتی است،چه چیزی او را تهدید می کند،چه چیزی برای اولازم است.این را می گویند عبرت.این هم نوع دیگری درس است،اما درس از راه عبرت گیری.


حضرت آقا آیت الله خامنه ای(روحی فداه)


امام حسین ( ع ) از میان اصحاب خود بیرون آمده و نزدیک دشمن شد و خواست که ساکت شوند . ولی آنها نپذیرفتند . سپس فرمود : ((وای بر شما ! چرا خاموش نمی شوید تا گفتارم را بشنوید ؟ من شما را به راه رشد فرا می خوانم هر که پیرویم کند از راه یافتگان و هر که سرپیچی ام کند ، از هلاک شدگان خواهد بود . شماها که به سخن من گوش نمی دهید و از من نافرمانی می کنید شکم هایتان از حرام پر شده است و قلب هایتان مهر نهاده شده است . وای بر شما چرا گوش نمی دهید ؟ چرا ساکت نمی شوید ؟ ))


عزیزان من،بنظر بنده این قضیه ی لقمه ی حرام اصلی ترین عبرت عاشوراست.یک جمله ی دیگر از حضرت آقا را بخوانید به بحث کمک می کند.


چه شد همان جامعه ی اسلامی ای که در مسجد آن،در معبر آن صوت تلاوت قرآن بلند بود،همین جامعه ،همین کشور ،همین شهرها  کارشان به جایی برسد آنقدر از اسلام دور بشوند که کسی مثل یزید بر آن ها حکومت کند،وضعی پیش بیاید که کسی مثل حسین بن علی (ع) ببیند که چاره ای ندارد،جز این فداکاری عظیم که بی نظیر است این فداکاری در تاریخ.چه شد که به آنجا رسیدند؟ این آن عبرت هست.


حضرت آقا آیت الله خامنه ای(روحی فداه)


الهی که تک تکتون در رکاب آقا امام زمان شهید بشید.برادران،خواهران،دوستان ورفقا باور کنید آخر حرام خوری عقب افتادن ظهوره.وچون در روایات داریم که اگر ما خیلی خائن باشیم و نتونیم مقدماتش رو آماده کنیم،خود آقا می آیند.اون موقع اگر مراقب لقمه ی خودمون نباشیم،با آقا امام زمان محاربه خواهیم کرد..الله اکبر..به قول آقای بهجت خداوند توفیق دهد به سمت آقا تیر نندازیم.


عزیزان من مراقب این مساله باشید(فقط قدم به قدم اول خانواده ی خودتون...بعد اقوام و خویشان)


1.آیا خمس  یا زکات(در مورد زکات اگر تعلق می گیرد.)را می دهند؟آیا می دانید بدترین مال ها در نزد خدا مالی است که حق خداوند از آن خارج نشده باشد؟


2.چه وام هایی میگیرند؟آیا سود بانکی میگیرن؟آیا می دونین اگر قسط وام عقب بیافته یه چیزی به نام دیر کرد روش می خوره؟آیا می دونید اگر به نیت سود پول توی بانک بگذارید حرامه؟آیا می دونید هر دوی این حالت ربا است و ربا طبق نص صریح قرآن محاربه با خدا ورسول است؟


فان لم تفعلوا فاذنوا بحرب من الله و رسوله و ان تبتم فلکم رؤس اموالکم لاتظلمون و لاتظلمون» ) 

  

اگر دست از رباخواری نکشید، بدانید که با خدا و رسول او به جنگ برخاسته اید و اگر توبه کنید، اصل سرمایه از آن شماست. در این صورت نه ستم کرده اید و نه ستم شده اید.


3.آیا می دانید رشوه گیر و رشوه دهنده چه وضعی دارند؟


مسأله رشوه در اسلام به قدری مهم است که امام صادق (ع) درباره آن می فرماید«وامّا الرّشا فی الحکم فهو الکفر بالله العظیم-رشوه در قضاوت،کفر به خداوند بزرگ است»

در قرآن کریم آیه ای که به صورت خاص به مسأله رشوه می پردازد آیه ۱۸۸ سوره بقره است که می فرماید: «اموال یکدیگر را باطل در میان خود نخورید و برای خوردن بخشی از اموال به مردم گناه قسمتی از آن را به عنوان رشوه به قضاوت ندهید،در حالی که می دانید این کار گناه بزرگ است»جالبه یه داستانی که یه عالمی سر منبری تعریف می کرد براتون بگم.


می گفت از فرزند یه عالمی شنیدم که پدرش با مسئول آستان قدس قبل انقلاب که از طرف شاه منصوب شده بود با هم رفتن به هند.اونجا دیدند که چند تن از مرتاض ها داشتن فضولات انسانی می خوردن.این مسئول به این ها اعتراض کرده بود که دارید چی می خورید؟حالمو بهم زدید.مرتاض بهش گفت:این چیزایی که من میخورم از اون مالی که از حرم اون آقا تو میخوری سالم تره.(منظورش اینه که داره مال مردم رو میخوره)


عزیزان من ببینید تو خونه ی خودمون واقواممون اگر دقت نکنیم چی می خوریم.


الله اکبر....خدا رحم کنه.


کرم انسان در ایمان و هجرت و جهاد است،و هجرت مقدمه ی جهاد فی سبیل الله.هجرت،هجرت از سنگینی هاست و جاذبه هایی که تو را به خاک می چسباند.چکمه هایت را بپوش،ره توشه ات را بردارو هجرت کن.حضرت امام حسین(ع) در صحرای کربلا انتظار تو را می کشد.


سید مرتضی آوینی  

نظرات  (۱۰)

۱۵ مرداد ۹۲ ، ۱۸:۳۴ مجتبی مرادی
یکی از چیزهایی که در آخرالزمان سخت میشه پیداش کرد رزق حلال است.

واقعا باید خداوند بر ما رحم کند
پاسخ:
بنظرم اولین کاری که بکنیم از خانواده های خودمون شروع می کنیم....
۱۵ مرداد ۹۲ ، ۲۲:۵۸ فرهاد بوربور
آقا سید ممنون از متن ت. مردم داره یادشون میره که مال حروم خوردن تنها دزدی از جیب هم نیست وخمس فریضه ی واجب خداوند متعال هست.
این نیاز به یادآوری داره بهشون،که وظیفه ی آگاهان جامعه هست و خداوند متعال توفیق بده از آگاهان باشیم و تو وظیفه مون کوتاهی نکیم.
پاسخ:
آخه خمس و زکات ندادن از جیب مردم دزدیدنه.به عنوان مثال دولت هرچقدر پول زکات در یک منطقه ای جمع بشه.خودش همونقدر روش پول میگذاره ،خرج یه پروژه ی عمرانی در اون منطقه بشه.
۱۶ مرداد ۹۲ ، ۰۰:۳۵ فرهاد بوربور
کاملا حق با شماست .اشتباه در کلام بنده بود
پاسخ:
مخلصیم

خمس... 

حساب سال...

چقدر این کلمات امید برانگیزند.

اگر دادن خمس نهادینه شود حقیقتن خودش جهاد (به معنای واقعی کلمه) اقتصادی هستش.

کاربرد فرهنگ رو ببین سید جان مثل هوا می مونه. 

یعنی واقعن برام سواله اگر افراد بدونن با ندادن خمس جزء کوفیان زمان خودشون میشن بازم مقاومت میکنه در این مورد یا نه ؟!

پناه بر خدا از مال حروم.

پاسخ:
بله برای هر کاری باید فرهنگی چید و برای هر اجرای فرهنگی سیاستی.
۱۹ مرداد ۹۲ ، ۱۵:۵۵ امیرحسین رفعتی
بعد از خوندن کتاب نامیرا سومین سوال اساسی که تو ذهنم ایجاد شد این بود:
چه شد که 18000 نفر با امام حسین(ع) بیعت کردن، ولی 72 نفر موندن؟؟؟
بعضی وقت ها هست کسایی مثلا تو سپاه معاویه ان که اصلا نمیدونستن امام علی(ع) مسلمونه. حتی نمیدونستن ایشون داماد پیامبره و...
ولی مردم کوفه امام حسین(ع) رو میشناختن. کافر بودن یزید رو میدونستن. میدونستن در ملا عام مشروب میخوره و...
ولی باز امام حسین(ع) رو تنها گذاشتن!
پاسخ:
مسئله ی جالب تر اینکه اکثر72نفر جزو امضا کننذگان نبودن.
برای هر چیزی زکاتی است.امیرمومنان علی (ع)فرمودند:
زکات بدن جهاد و روزه گرفتن است
زکات جاه و مقام فضل و بخشش
 زکات جمال و زیبایی عفت و عصمت
زکات سلطه و قدرت نجات افراد اندوهگین
زکات شجاعت جهاد فی سبیل الله
زکات صحت و سلامتی کوشش در اطاعت پروردگار
زکات پیروزی احسان
زکات علم آن است که آن را نشر دهی و خود را به انجام آن وادار کنی
زکات قدرت انصاف است.
مستدرک الوسائل و مستنبط المسائل ج7 ص46

یادآوری بسیار مهم و به جایی بود.بالاخص قرابت زمانی آن با پرداخت زکات بدن.
پاسخ:
سلام نمی دونم شما کی هستین؟ولی هر کی هستین به این وبلاگ بیشتر سر بزنین،تا از نظرات شما استفاده ی بیشتری ببرم.حقیقتا از حدیثتون استفاده کردم.
سلام علیکم.وقتی هدف صرفا بیان دیدگاه و ترویج و تایید دردها،دغدغه ها و آرمان های بندگان شایسته ی خداوند که با مجاهد فی سبیل الله در آسمان ها شناخته شده اند باشد،فرقی نمی کند با کدام نام و نشان باشیم.همانگونه که فرقی نمی کند لوح مزار شهیدی مزین به چه نام و نشانی باشد،گمنام،باکری،آوینی یا چمران.
مهم این است نزد خداوند متعال و در آسمان ها ما را با چه نام و نشانی می شناسند.

اگر مسئله ای وجود داره که باید خودمو معرفی کنم مشکلی نیست،در غیر اینصورت به استفاده از مطالب اکتفا و ترجیح میدم دیدگاه بدون نام را...


پاسخ:
و علیک السلام.........

معرفی و عدم معرفی مربوط به خود جناب عالی است...............

هدف حضور منظم شما و ارائه ی نظرات این چنینی است.............

والسلام علی من التبع الهدی

با سلام

به وبلاگ حقیر سر بزنید و 2 نامه را که نوشته ایم در صورت امکان امضاء کرده و به دیگر دوستان فضای مجازی نیز اطلاع دهید که امضاء کنند. نامه اول خطاب به دکتر احمدی نژاد و تقدیر از زحمات 8 ساله ایشان می باشد. نامه دوم خطاب به رییس قوه قضائیه در راستای محاکمه فتنه گران دروغگوی سال88 و دشمنان رای ملت می باشد که متاسفانه 4 سال است به دلایل نامشخص به تاخیر افتاده است. منتظر حضور و همکاری شما 

پاسخ:
سلام وبلاگ جنا ب عالی بررسی شد.وابستگی به جریان انحرافی موج میزد.
۳۰ مرداد ۹۲ ، ۱۳:۲۸ سید مهدی حاجی آبادی
سلام علیکم
نمیدونم باید بیشتر از چی بترسیم؟از اینکه باید به دنبال رزق حلال بریم شکی نیست اما چه کنیم که مثه میلیارها انسان دیگه از اول تاریخ دچار روزمرگی و دلبستگی به دنیا نشیم که نعوذبالله دور بشیم از آقا امام زمان؟خدا رحم کنه به ما
چه کسایی بودند اطراف ما بودند که در اوج اخلاص قرار داشتند اما با افتادن به زندگی روزمرگی و کارمندی دچار مادی گرایی شدند...خدا رحم کنه...
منکه هیچ خاکی به سرم نمیریزم خود مادرمون بیاد جمعم کنه....التماس دعا...
پاسخ:
سلام از نفس خودمون(بقول حضرت آقا روحی فداه:از این فیل مست) بترسیم.
۰۱ شهریور ۹۲ ، ۱۸:۵۹ گمنامی دیگر
سلام
امام علی میفرمایند رزق دو گونه است یکی اونکه تو دنبالش میری یکی اونکه اون دنبالت میاد 
خدا روزی هرکسی رو تو عالم تشریع مشخص کرده یعنی زمانی که شما تو ماه رمضان یادت میره روزه ای و یه چیزی میخوری این روزی شما بوده 
حالا اگه دقت کنیم به زندگی خودمون خیلی از خیرات و برکات مال زمانی که خدا عقل مارو میگیره و ما کار رو انجام میدیم
اون مال حرومی هم که به ما پدر خودمونو در میاریم که بدستش بیاریم روزی ماست و باید میرسید ولی ما با حرصمون اونو حرام کردیم
پاسخ:
بر تعداد گمنام ها افزوده میشود................

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی